دستور جلسه هفتگی: وادی دوم و تاثیر آن روی من
شنبه 5 آبان 1397 ساعت 07:38 ب.ظ | نوشته ‌شده به دست فرهاد نورایی | ( نظرات )
هفتمین جلسه از دوره شصت‌ و نهم؛ از سری کارگاه‌های آموزشی کنگره 60  ویژه آقایان مسافر ، در نمایندگی آکادمی با دستور جلسه "وادی دوم و تاثیر آن روی من" با استادی  " کمک راهنمای محترم آقا فرهاد " و نگهبانی " مسافر علی " و دبیری " مسافر احسان " در روز شنبه مورخ 97/08/05 رأس ساعت 17:00 آغاز به کار نمود.
سخنان استاد:
در ابتدا جا دارد خدا رو شكر كنم كه امروز بستری فراهم شد كه در این جایگاه و این مكان در خدمت شما عزیزان باشم و خدمت كنم.
دستور جلسه وادی دوم میباشد كه این وادی شامل دو بخش است.
اول : هیچ مخلوقی جهت بیهودگی قدم به حیات نمی نهد .
من اگر بخواهم از تجربیات شخصی خودم بگویم یادم است كه زیاد با مفهوم این جمله آشنا نبودم تا اینكه با تعریف سیستم آشنا شدم.
تعریف سیستم: سیستم تشكیل شده است از یك سری اجزاء كه با یك ساختار و ارتباط منظم با یكدیگر در حال فعالیت می باشند و هدف خاصی را دنبال میكنند.
این سیستم میتواند از دو تا شروع و تا بینهایت موجودیت نیز باشد.بطور مثال در كامپیوتر یكسری اجزاء با هم در ارتباط هستند كه یك فعالیت مشخصی را انجام میدهند و یك خروجی هم دارند. در سیستمهای پیشرفته تر اجزاءشان از زیر سیستم ها تشكیل میشوند یعنی یكسری سیستم به هم پیوسته تشكیل یك سیستم میدهند مثل انسان كه اگر فقط صور آشكار را در نظر بگیریم خودش یك سیستم كامل می باشد. (قلب ، چشم ، گوش)
در سیستم كائنات وقتی میبینیم كلی از سیستم های هوشمند جمع شدند در یك سیستم به اسم كائنات و موضوع حیات و خلقت همانگونه كه اقای مهندس میفرمایند نمی تواند بی هدف باشد و طبق تعریف سیستم نمیتواند جهت بیهودگی در سیستم نهاده شده باشد.
دوم: هیچ کدام از ما به هیچ نیستیم ، حتی اگر خود به هیچ فکر کنیم .
خودمان هم اگر فكر میكنیم كه بیهوده ایم حتما اشتباه میكنم و آگاهیمان كم است و خبر نداریم. به طور مثال: در یك فیلم سینمایی بزرگ خیلی عوامل هستند (صحنه، لوكیشن، بازیگران، عوامل پشت صحنه) سیستم حیات هم به این صورت است نباید اینطور تصور شود كه ما سیاهی لشگر هستیم چونكه حتی همان سیاهی لشگر هم قسمتی از فیلم می باشد و هدفی را دنبال میكند. اما جالب اینجاست كه در یك فیلم كارگردان نقش ها را دیكته میكند ولی در زندگی نقش ها دست خودمان است كه چه نقشی داشته باشم. نقش منفی یا مثبت ، خوشبخت یا شوربخت همه اینها دست خودمان است كه نقش اصلی را بازی كنیم یا یك سیاهی لشگر در گوشه و كنار و اینجاست كه موضوع اختیار انسان ارزش پیدا میكند.
اگر بخواهیم اینها را باور كنیم و عمیق تر وارد موضوع بشویم نیازمند این موضوع است كه امیدواری داشته باشم. چون انسانها زمانیكه وارد مصرف مواد میشوند به واسطه مصرف موادشان خیل چیزها را از دست دادند چون در مسیر درست نبودند و وقتی وارد مسیر درست میشوند می بینند چقدر طول میكشه تا بخواهیم همه این تخریب ها را درست كنیم و دچار احساس نا امیدی میشوند. معمولا زمانی این احساس به آدم دست میدهد كه انسان حس بازنده بودن داشته باشد. در صورتیكه اگر بخواهیم درست نگاه كنیم درمی یابیم كه بازی هنوز تمام نشده و حالا باید شروع كنیم با كارهای درست نقش را عوض كنیم. ممكن است هر جوری حساب و كتاب كنیم ببینیم جور در نمیاد چون شاید 20 سال هم باید قرض بگیرم تا بتوانم همه چیز را درست كنم! دقیقا اینجا القاء نیروهای بازدارنده است یعنی اینطوری كه من در كنگره فهمیدم ما دو نوع حساب داریم یك حساب زمینی دو دو تا چهار تا و یك حساب آسمانی یا سیستمی كه یك جور دیگر حساب و كتاب میشه. برای همین میگوییم كه وعده خداوند دروغ نیست خیلی جاها میشه كه من انرژی مصرف میكنم یا محبت به دیگران میكنم به جای اینكه از ما كم بشود بیشتر هم میشود اینها حساب سیستمیه.
پس یادمان نرود كه خیلی از بچه ها را داشتیم كه از نظر وضعیت مالی در شرایط بدی بودند و هیچ امیدی نداشتند مثل خود من كه اگر سالها مینشستم و حساب میكردم كه از كجا قرار است به من برسد تا بدهی هام پرداخت بشود اما وقتی در مسیر قرار گرفتم و آمدم جلو خیلی از مسائل خودش اتفاق میافتاد كه بعضی وقتها فكر میكردم از روی شانس می باشد ولی بعد فهمیدم اینها حسابهای سیستمیه و فهمیدم كه

ابر و باد و مه و خورشید و فلک در کارند / تا تو نانی به کف آری و به غفلت نخوری


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
نویسندگان ...
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic