موضوع جلسه لژیون: ادامه جزوه جهان بینی۲ در روز پنج شنبه مورخ ۱۳۹۷/۶/۱ به استادی آقای فرهاد

جهان بینی کاربردی

جزوه شماره ۲

خلاصه سخنان راهنما لژیون سوم آقای فرهاد

انرژی هم می تواند مثبت باشد و هم منفی، کسب انرژی مثبت با انجام دادن کارهای درست و سالم، مثل تفریح با خانواده یا ورزش مثل استخر رفتن و مثال واضح در کسب انرژی منفی که همان مصرف کردن مواد است، البته انرژی ذخیره خودمان را زیاد می کند. هیچگاه انرژی منفی نمی تواند تاثیر مثبت داشته باشد، باید با آگاهی تشخیص دهیم که انرژی منفی است و جذب نکنیم، شاید در ابتدا موفقیتی هم به دست آوریم ولی در نهایت ایجاد تخریب می کند.

حس با انرژی تفاوت دارد و باهم یکی نیستند، ولی رابطه نزدیک و هماهنگی دارند، مثل در رانندگی گاز دادن حس است و انرژی آن فشار پا روی گاز است و هرگاه یک حس در ما ایجاد می شود بلاف اصله باید انرژی اضافه شود که آن انرژی از تفکر می آید که به حس مثبت یا منفی انرژی بدهیم یا نه.

سطح انرژی: می توانیم برای انرژی یک سطح در نظر بگیریم...ص ۲۹

کیفیت انرژی: مثبت یا منفی بودن و میزان مرغوبیت را مشخص می کند، مثلا مصرف شیشه که انرژی بسیار زیادی به نظر می رسد که همه کار می خواهیم انجام دهیم و بعضا هم انجام می دهیم ولی چون انرژی مرغوب نیست بیهوده مصرف می شود و هنوز در آینده انرژی مرغوب خودمان را هم می گیرد.

کمیت انرژی: میزان و حجم و مقدار انرژی را مشخص می کند، مصرف مواد کمیت انرژی است که فقط زیاد می باشد، وقتی انرژی ما با کیفیت نباشد زیبایی های اطراف خودمان را هم نمی بینیم و گیرنده ما فقط به سمت انرژی منفی می رود و اگر انرژی ما کیفیت داشته باشد زیبایی های طبیعت را می بینیم و از آن لذت می بریم.

طبیت و درختان، همان زیبایی و سبزی را دارند و هیچ تغییری نکرده اند و فقط نوع و کیفیت انرژی و حس ما تغییر کرده است.

مثلا دو نفر با شرایط مالی و اقتصادی مساوی هستند ولی یکی شاکر است و لذت می برد و از داشته های خود بهترین استفاده را می کند و دیگری دائم گله می کند و ناراضی است و با غر زدن به دیگران می خواهد کسب انرژی کند، کمیت انرژی باهم برابر است ولی کیفیت انرژی باهم متفاوت است.

آموزشات کنگره می خواهد بالا رفتن سطح انرژی را با انجام اعمال درست و مثبت آموزش دهد که انرژی ما، هم کمیت و هم کیفیت داشته باشد، این آموزشات تماما فن های مقابله با مشکلات است که در زندگی با آن مواجه می شویم.

نصیحت کردن با آموزش دادن فرق می کند، نصیحت هیچوقت نتیجه نمی دهد و حتی باعث لج بازی و اختلاف می شود.

نگارنده: مسافر محسن

می توانید دیدگاه خود را بنویسید
عقیل دوشنبه 5 شهریور 1397 10:35 ب.ظ
سلام و خدا قوت ....بسیار عالی و مفید
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
نویسندگان ...
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic