تبلیغات
وبلاگ لژیون 3 - دستور جلسات هفتگی
دستور جلسات هفتگی
پنجشنبه 2 آذر 1396 ساعت 09:30 ب.ظ | نوشته ‌شده به دست فرهاد نورایی | ( نظرات )
دهمین جلسه از دوره ششم سری کارگاه های آموزشی عمومی کنگره 60 ویژه مسافران و همسفران در نمایندگی حسنانی با دستور جلسه "نقش سی دی ها در آموزش" با استادی آقای "فرهاد" نگهبانی آقای "شهاب" و دبیری آقای "امیر" در روز پنج شنبه مورخ 96/9/2 راس ساعت 17:00 آغاز به کار نمود.

سخنان استاد:

دستور جلسه امروز هدف خاصی را دنبال می‌کند و تمرکزش روی سی‌دی‌ها در نشریات است. من اگر بخواهم در مورد نقش سی‌دی‌ها در آموزش صحبت کنم، اول این موضوع را پله بندی می‌کنم پله اول: نقش‌هایی که در زندگی باکارهایی که انجام می‌دهیم به دست می‌آوریم. پله دوم: نقش آموزش در دانایی. پله سوم: نقش دانایی در رهایی. پله چهارم: نقش رهایی در سرنوشت، یعنی همه این‌ها به هم وابسته‌اند.

ما هر سی دی را 1500 تومان می‌خریم ولی نمی‌دانیم که این‌ها در سرنوشت ما چه تأثیری دارد و وقتی همه این‌ها را باهم تفکیک می‌کنیم، خیلی بهتر مطلب را متوجه خواهیم شد. آموزش انسان‌ها بر سه ضلع و سه محور قرارگرفته است. تمام آموزش‌هایی که انسان می‌گیرد، یک ضلع آن به‌صورت شفاهی و کلامی است مثل: کتاب، سی دی و اشخاص یا استادانی که برایمان صحبت می‌کنند؛ و یک ضلع آن الگوها هستند که انسان می‌تواند از آن‌ها آموزش لازم را کسب کند و ضلع سوم حوادث یا اتفاقاتی است که برای انسان‌ها رخ می‌دهد و از آن اتفاقات، آموزش لازم را می‌گیرند.

سی‌دی‌های کنگره یک منبع ناب و غنی است که می‌توانیم به‌صورت کلامی از آن استفاده کنیم یعنی انگار ما آقای مهندس راداریم و می‌توانیم همه‌جا از صحبت‌های این مرد بزرگ استفاده کنیم.

من در لژیون می‌بینم بچه‌هایی که سی‌دی‌ها را می‌نویسند نسبت به بچه‌هایی که نمی‌نویسند، بعد از چند وقت خیلی تغییر می‌کنند و در انجام دادن خیلی از وظایفی که به آن‌ها سپرده می‌شود قوی و قدرتمند می‌شوند، البته قصد من قیاس کردن نیست، منظورم این است که برای خودمان یک الگو داشته باشیم و الگوپذیر باشیم.

من در اوایل سفرم خیلی نامنظم بودم، یادم است که راهنمایم به من یک سقوط آزاد داد و بعدازآن به من گفتند، سی دی امواج آقا امین را بگیر و بنویس، البته در آن زمان سی دی نوشتن زیاد باب نبود ولی خداوند کمک کرد و به من قدرت لازم را داد تا بتوانم سی دی را در چهل‌وهشت صفحه بنویسم، من به جرات می‌توانم بگویم که سرنوشت من با نوشتن آن سی دی و مطالبی که به من منتقل شد کاملاً تغییر کرد.

ما اگر نتوانیم در سفر اول آن دانایی لازم را کسب کنیم، حتی اگر به قطع مواد مصرفی‌مان برسیم در اصل ترک کردیم، درمان نشدیم. تفاوت کنگره با انجیوهای دیگر در اطلاعات و منابع آموزشی‌اش است. من در کنگره به این باور و یقین رسیدم که برای موفقیت در زندگی باید هرروز و هرلحظه آموزش بگیرم تا بتوانم به آن چیزهایی که انتظار دارم دست پیدا کنم.

یکی دیگر از باورهایم این است که، همه این‌ها مربوط به دانسته‌ها و ندانسته‌های گذشته‌ام است یعنی هر دو این‌ها روی سرنوشت من تأثیر می‌گذارد، ندانسته‌ها باعث خیلی از اشتباهات و شکست‌ها می‌شود که تعیین‌کننده سرنوشت است و دانسته‌ها هم قطعاً کمک می‌کند انسان راه و مسیرش را پیدا کند.

ما با نوشتن سی‌دی‌ها یک سری عناصر و غذای مفید در اختیار نفسمان قرار می‌دهیم. کسانی که در همه موارد منظم هستند، در حقیقت به نفسشان غذا می‌دهند نفسی که غذا می‌خورد قدرتمند می‌شود، توان خیلی کارها را پیدا می‌کند و اعتیاد دیگر برایش وزنه‌ی سنگینی نخواهد بود.

قسمت دوم دستور جلسه در مورد جشن تولد و یک سال رهایی سعید است، از ویژگی‌های بارز سعید خدمتگزار بودنش است؛ یادم هست که از همان ابتدا در لژیون شروع به خدمت کرد و زمانی که به این شعبه تازه تأسیس آمدیم عکاسی اینجا را انجام می‌داد و در قسمت سایت خیلی کمک ما بود و هرچقدر جلوتر آمدیم متوجه شدم، می‌شود روی سعید حساب کرد و به او تکیه کرد چراکه او بسیار مسئولیت‌پذیر بود، به همین دلیل قسمت تهیه جلسات را هم به او سپردیم. البته سعید اوایل می‌گفت من اطلاع زیادی در مورد کامپیوتر ندارم ولی من به او گفتم ایرادی ندارد و شما می‌توانی یاد بگیری و امروز به‌جایی رسیدیم که اگر سعید در سایت نباشد ما کارمان لنگ می‌شود به همین دلیل دنبال جایگزین برای او هستیم.

سعید یک انسان سخت‌کوشی است که سختی‌های سازنده را دوست دارد و آدم‌های بزرگ همیشه مرد جنگ هستند و چالش‌های بزرگ را دوست دارند. سی دی نوشتن یک کار سختی است اما سعید هم سی‌دی‌ها را کامل می‌نوشت و همه این خدمت کردن‌ها و سخت‌کوشی‌ها موجب شد او در امتحان کمک راهنمایی قبول شود و من به‌نوبه خودم برایش آرزوی موفقیت می‌کنم.

آرزوی مسافر سعید:

من همیشه آرزویم این است کسانی که بیرون از کنگره هستند و خواست واقعی آن‌ها، خروج از تاریکی اعتیاد است، خداوند کمکشان کند تا راه کنگره را برای رهایی از اعتیاد پیدا کنند.

سخنان مسافر سعید:

اول‌ازهمه خدا را شکر می‌کنم که در این جایگاه هستم و از همه دوستان بابت لطف و محبتشان تشکر می‌کنم.

من از سن خیلی کم وارد تاریکی شدم و خیلی زود شروع به سیگار کشیدن کردم و حدوداً در سن دوازده‌سالگی شروع به مصرف مواد مخدر کردم. روزهای اول تلخی مواد برایم شیرین بود و فکر می‌کردم یک ماده‌ای را پیدا کردم که خیلی از آدم‌ها شاید عقلشان نمی‌رسد که از این ماده جادویی استفاده کنند.

من مواد را به مدت ده سال به‌صورت تفریحی استفاده کردم و یک اتفاق باعث شد من یک مصرف‌کننده شش‌دانگ بشوم و با سن پایین وارد بازی اعتیاد شدم و وقتی به خودم آمدم متوجه شدم دیگر هیچ راهی ندارم یعنی بارها می‌خواستم مواد را ترک کنم و از دستش فرار کنم ولی هرچقدر من خودم را عقب می‌کشیدم، مواد بیشتر مرا جذب می‌کرد.

یک روز لطف خداوند شامل حالم شد و در یک نمایشگاه که توقع هر چیزی را داشتم به غیرازاینکه پیام کنگره به من برسد، شخصی که اصلاً او را نمی‌شناختم کنارم نشست و برایم از کنگره و درمانش گفت. من آن روز باور نکردم ولی بعد از نه ماه فشار و سختی‌های زندگی که بابتش به خداوند و زمین و زمان و حتی به خودم هم لعنت می‌گفتم و همیشه در این مدت از سرنوشتم گلایه‌مند بودم، باعث شد تا به آن شماره‌ای که به من داده‌شده بود زنگ بزنم و جالب اینجاست من نه اسمی داشتم و نه شماره یادم بود ولی بعد از چند روز جستجو شماره را پیدا کردم، آن روز واقعاً خواستار رهایی بودم.

وقتی وارد شعبه پرستار شدم مرزبان آنجا با خوش‌رویی با من برخورد کردند و مرا به مشاور تازه واردین معرفی کردند؛ و در همان جلسه اول مشاوره جواب تمام سؤالاتم را گرفتم و همان جلسه باعث ماندگاریم شد.

من در کنگره یاد گرفتم که در خلوت و تنهایی هیچ اتفاقی نمی‌افتد و من در جمع بودن می‌توانم به رشد و تکاملی که مدنظرم هست برسم، چون زمان مصرف همه درب‌ها را روی خودم بسته بودم و همیشه تنها بودم و این باعث شد با آمدن به کنگره همه را دوست داشته باشم چراکه سختی بدون، دوست بودن را واقعاً حس کرده بودم.

من از آن تیپ آدم‌هایی بودم که فوق‌العاده تنبل بودم و وقتی به آن موقع فکر می‌کنم اصلاً آن آدمی که درگذشته بودم را نمی‌شناسم و زمانی که به لژیون آقا فرهاد آمدم متوجه شدم تمام خدمت‌ها و کارهایی که به ایشان سپرده می‌شود، به بهترین شکل ممکن انجام می‌دهد و این کارشان روی من تأثیر بسیار زیادی گذاشت.

ازآنجا بود که من یاد گرفتم کارهایی که به من سپرده می‌شود به نحو احسنت انجام بدهم. امروز هم اگر تولدی گرفته می‌شود برای کسانی است که هنوز به آن باور نرسیده‌اند که به درمان می‌رسند و هدف ما از این تولدها هم خدمت است.

اینجا لازم میدانم از آقای مهندس و خانواده ایشان تشکر کنم، من تا حدودی آشنا هستم که آقای مهندس چقدر سختی کشیدند و چه گذشت هایی داشته‌اند تا امروز نجات زندگی انسان‌ها به ایشان سپرده‌شده. از آقای علی اشکذری ایجنت و دیده‌بان محترم این شعبه تشکر می‌کنم و همچنین می‌خواهم از استاد عزیزم آقا فرهاد تشکر کنم که همیشه در همه زمینه‌ها به من کمک کردند.

شاید اگر من خدمت نمی‌گرفتم الآن اینجا نبودم چون همان خدمت‌های کوچکی که به من سپرده شد، من آن لذت و حسی که باید از خدمت می‌گرفتم، گرفتم و همه آن خدمت‌ها باعث شد، خدمت‌های بزرگ‌تر را با عشق بیشتری بگیرم، شاید خیلی جاها سختی داشت ولی سختی‌هایشان برایم شیرین بود.

خدا را شکر می‌کنم که این لیاقت و سعادت را به من داد تا به بنده‌های خوبش خدمت کنم و در آخر از تمام برادر لژیونی‌هایم تشکر و قدردانی می‌کنم.

نگارنده و عکاس: مسافر عقیل


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
مسافر سعید چهارشنبه 29 آذر 1396 07:45 ب.ظ
تبریک به آقا فرهاد نورایی و تبریک به آقا سعید عزیز هم به خاطر تولد و هم قبولی در امتحان کمک راهنمایی، آقا سعید یکی از دوستانی است که واقعا من ازشون انرژی زیادی میگیرم انشالله در جایگاههای بالاتر ببینمتون
مسافر عقیل نمایندگی حسنانی سه شنبه 28 آذر 1396 10:55 ب.ظ
سلام واقعا من لذت میبرم و افتخار میکنم برادر لژیونیم جشن تولد رهایی میگیره و آرزوی موفقیت برای همه بچه ها دارم و خسته نباشید به استاد دوست داشتنیم آقا فرهاد
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
نویسندگان ...
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید: